Atrakcje

MIEJSCE W KTÓRYM ODPOCZNIESZ

POZNAJ NASZĄ OKOLICĘ

KTÓRĄ POKOCHASZ

Plaża w Białogórze to największa atrakcja turystyczna tej niedużej miejscowości. Na plaże możemy dotrzeć ulicą Morską – utwardzona, asfaltowa droga – można nią podjechać na plażę bryczką albo rowerem. Od ulicy plażowej droga na plażę wiedzie przez las. Plaża jest piaszczysta i szeroka.

Czy spędzając urlop w Białogórze można wybrać się na jazdę konną? Tak! Przy Rezydencji Myśliwskiej działa stadnina koni – można nauczyć się podstaw jazdy na koniu, przejechać się bryczką – dla zaawansowanych jeźdźców – jazda w terenie. Jazda Konna to ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Rezerwat Przyrody Białogóra to obszar leśny o powierzchni ponad 200 hektarów. Jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie rośnie ponikło wielołodygowe i przygiełka brunatna, to także miejsce gniazdowania żurawi. Spacery w otoczeniu zieleni i szumu morza są niebywałą atrakcją dla miłośników nadmorskich krajobrazów.

Trasa rowerowa z Białogóry do Dębek prowadzi terenami Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jadąc z Białogóry czerwonym szlakiem przejedziemy południowym skrajem rezerwatu „Białogóra”, a potem przez urocze lasy dotrzemy do kolejnego – „Piaśnickich Łąk” i do Dębek.

Spływy kajakowe to kolejna atrakcja turystyczna dla aktywnych turystów. Zaledwie kilka kilometrów od Białogóry – w Dębkach – można skorzystać ze spływu kajakowego krętą rzeką Piaśnica.

Nordic Walking Park Białogóra to atrakcja dla miłośników aktywnego wypoczynku. To nie tylko park, to specjalnie przygotowana sieć ścieżek. Prawie 32 kilometry tras o różnych stopniach trudności – długość tras: od ok 4 km do prawie 14 km.

Sei Venti © Copyright 2018 -  | Website by Akcept | All Rights Reserved